טיפולים בשיטת מוח אחד "Three in one concept"

הטיפול נועד לנטרל מתח רגשי מן העבר המשפיע על האדם בהווה, תגובתו והתנהגותו במטרה לשחרר חסימות ברמה הרגשית

מה זה? החוויות שאנו עוברים במהלך חיינו, משאירות חותם ונטמעות באופן בלתי אמצעי בכל תא ותא בגופנו , ומהוות "חסם" בדרך שלנו להצליח,לבחור ולממש את יכולתנו בכל תחום בחיינו. כך אירוע טראומטי שארע בעברנו, משפיע על יכולתנו לחיות מתוך בחירה, זאת כיוון שהמוח עובד בצורה של סריקת כל אירוע, תמונה, מראה,ריח ועוד שאנו חווים היום, ומשווה את התמונה לזו הרשומה לנו בזיכרון. כשאנו מדחיקים רצונות וצרכים נוצר קונפליקט בין הרגש למוח. מי שמשלם את המחיר הוא הגוף, דרכו מודיע הרגש למוח שישנה בעיה שהוא מתעלם ממנה,וזאת כתוצאה של מצב פנימי רגשי עמוק.

המוח מפעיל "בורר מצבים" ובהתאם לפענוח נבחרת התגובה:
האם להפעיל את מנגנון הסכנה-המנגנון הישרדותי, או האם להפעיל את מנגנון הרגיעה והבחירה מחדש. ברוב הזמן אנו עובדים דרך מנגנון ההישרדות שלנו: ה"פייט" או ה"פלייט", המתאפיין בדרך כלל בנשימה שטחית והקשחת איברים מסוימים בגופנו המהווים כשריון להגנתנו.

כיצד מתהווה ה"חסם"? לאחר שחלפה הסכנה, אנו רשאים לשוב ולזרום, לנשום בחופשיות, אך לרוב הופכות החסימות לטבע שני, איננו מודעים להן ואיננו מסוגלים לשחררן. החסימות שבעבר סייעו לנו לשרוד הפכו לאיום ברגע שנעשו לתכונות קבועות,למערכת אמונות ותפישות המצמצמות את אפשרות הבחירה שלנו בהווה.

איך? בעזרת תהליך בדיקת שרירים, אנו מקבלים תשובות מן הגוף ע"י עקיפת מערכת האמונות ודפוסי החשיבה הרציונאליים במטרה ליצור קשר ישיר עם כל רמות המודעות העצמית של המטופל.

בעזרת "מפת הדרכים הרגשית"  הנקראת "הברומטר ההתנהגותי" אנו מקבלים אינפורמציה למצב בו נמצא המטופל בשתי רמות: המצב הרצוי והמצב המצוי. את החסימה שעלתה באופן ממוקד ומוגדר אנו משחררים בעזרת תרגילים כמו : דמיון מודרך , רפלקציה ,שיקוף , הפעמת הגוף ועוד.

הדגש הוא: חיבור מחודש אל הגוף  !
חלק מתהליך העבודה הוא "ירידה בגיל" במטרה להגיע לאותה נקודת זמן בו ארעה הטראומה ולשחרר את החסימה מאותו גיל בחייו של המטופל